masáž joniAť je váš důvod k tantrické masáži zvědavost, touha po novém zážitku, potřeba relaxace a nabití energie nebo touha rozšiřovat potěšení a rozkoš, je vhodné se trochu připravit.

Dobrým začátkem může být jednoduchá otázka: „Po čem toužím? Co očekávám?“

Své touhy a očekávání sdílejte s masérkou v úvodním rozhovoru. Čím otevřeněji a jasněji vyjádříte své přání, tím jednodušší je pro masérku vás během masáže vést.

Předpokládám, že rada typu nemějte žádné očekávání, se následuje těžko, pokud několik let nepraktikujete budhistické meditace. Většina z vás má očekávání a podle míry jejich naplnění se cítíte více nebo méně spokojení.

Pokud už máte nějaké zkušenosti, zmiňte se o nich. Je příjemné vědět, které zážitky vás baví a kterým se chcete vyhnout. Sdílejte i své obavy, pokud nějaké máte.

Dejte si dostatečnou časovou rezervu před i po masáži. Je důležité, abyste nikam nepospíchali a nemysleli během masáže na úkoly, které ještě musíte stihnout.

Klíčem k ideálnímu prožitku je uvolnění a k většímu uvolnění pomáhá důvěra.

Při hledání salonu vám může být velkým navigátorem vaše intuice. Pokud si v tomto oboru nedůvěřujete, vybírejte podle fotek masérek a celkové image webovek. Respektujte své osobní preference. Většina tantrických masérek potřebovala pár let k tomu, aby se stala zkušenými. Často jim je přes 20 ?

Dost prozradí délka a cena nabízených masáží. Hodinová tantra bude s největší pravděpodobností podobná kvalitou pizze z mrazáku. Sice ušetříte, ale… Cena za tantrickou masáž bývá vyšší.

Když si vyberete příjemný salon a vám sympatickou masérku, vše je na dobré cestě a můžete si dovolit vnímat smyslové prožitky intenzivněji, než bývá obvyklé. Pokud se vám nepodaří uvolnit  se při první tantrické masáži, nic si z toho nedělejte. Vaše první zkušennost může být ovlivněna nervozitou z nového setkání. Když se vám masáž líbí, ale nedojde k ničemu převratnému, dejte si čas i na druhé setkání se stejnou masérkou. Často se stane, že následující masáž vnímá klient mnohem silněji, protože opadne nervozita z neznámého.

Druhým klíčem k netradičnímu zážitku je dech a stav podobný meditaci. I když nemáte zkušenosti, nikdy jste nemeditovali a nevíte ani jak na to, i když máte mělký a povrchní dech, zkušená masérka vám vysvětlí, co je potřeba a celým procesem vás přirozeně provede.

Někdy si klienti přejí zažít extázi, o které četli, že bývá při tantra masáži obvyklá.

Ze zkušenosti vím, že takový zážitek je obvyklý pro lidi, kteří dlouhodobě pracují s energií, cvičí čchi-kung, taichi, meditují anebo praktikují šamanismus. Pokud vaše denní praxe nezahrnuje práci s energií, dá se k vyjímečným zážitkům dostat postupně. Na začátku vaší extatické cesty může být právě tantra masáž. Pro inspiraci si můžete přečíst Umění sexuální extáze, od Margo Anand. Cest k extázi však může být mnoho.

A co se děje, když chodíte na tantra masáže pravidelně? Dobře víte, že každá masáž je trochu jiná a každá vás může zavést za hranice již poznaného. Patrně vás baví neustále se nořit do vln extatické rozkoše a užívat si jemné a nevinné impulzy, které dokáží znovu a znovu rozvířit hladinu radosti, vzrušení a energie i v běžné každodennosti. Doporučuji vám občas prostřídat masérky a užít si jedinečných darů, které každá z nich nabízí. Gratuluji a doufám, že se brzy potkáme.

Objednat se na tantra masáž