Právě jsme zažili hluboké uvolnění, probudili citlivost k tělu, vnímání jemných impulzů a tak se nám to líbí, nejlépe napořád ?

Nejde o to, abychom byli neustále v extatickém stavu, ale abychom se k němu dokázali přibližovat, kroužit kolem něj a uměli se z něj posunout do fáze klidu. Do hlubokého klidu, který lze zažít v meditaci. Tímto klidem vytváříme prostor, kde se může znovu objevit další EXTÁZE.

Jde o to se naučit, že normální je, že fáze vzrušení a klidu se střídají. Že se oba momenty dají ovládat a prohlubovat. Většina lidí se snaží vzrušení co nejrychleji zkonzumovat, zastavit nebo ho vybít. Stejně tak fázi klidu většinou nedokážeme vydržet moc dlouho. Ač se to nezdá, oba dva okamžiky, vysoké vzrušení (sexuální nebo jiné) i hluboký klid, jsou nabité energií. Pokud nemáme dostatečnou kapacitu na jejich udržení, snažíme se silný energetický náboj vybít nebo potlačit. Prázdnotu, kterou často zaměňujeme za klid, se snažíme rychle zaplnit.

K ovládání vzrušení potřebujeme nejdříve zmíněný stav zachytit vědomím a pomocí dechu ho nechat stoupat nebo klesat. Fáze klidu je důležitá k integraci vrcholného zážitku. Klid neznamená, že se zbortím na gauč a jsem několik hodin v kómatu. Mám na mysli klid při plném vědomí v meditaci nebo v roli tichého svědka sebe sama.

Pokud zvládneme tyto dvě polarity, nemusíme se přepínat do módu přepracovaného manažera, programátora, vystresované učitelky, účetní…. V klidu podle svého temperamentu se můžeme svobodně pohybovat mezi oběma póly.

Nejobtížnější je se naučit ovládat sexuální vzrušení a energii, která vzniká při zlosti a strachu.

Proto je na začátku vhodné se zaměřit na jednodušší cíl a začít si hrát s rozšiřováním vzrušení z radosti, těšení se na příjemný prožitek nebo živou vzpomínkou na vzrušující událost.

To, co vám zajistí, abyste si mohli říct sami pro sebe: „Jo, TO je ONO“, je dostatečný energetický náboj a pružné tělo. Když najdete pro vás účinné techniky, potom stačí jen pravidelné a vědomé praktikování a dobrá motivace.

Vědomí při praxi vám zajistí, že to není jen cvičení. Při pozorném vnímání zjistíte, že podobné pocity jako při cvičení začnete cítit i v běžném životě. Tyto pocity se stanou častějšími a vaše praxe se přelije do reality a vaše běžná realita se stává magickou. Začnete kolem sebe vidět více zářících očí, jedny se na vás budou dívat každé ráno v zrcadle.

Jednotlivé kroky praxe k magické realitě se naučíte při sérii masáží „probouzení draka“ nebo „dokonalý milenec“.

Objednat se na tantra masáž